Környezetkultúra alapszakra jelentkezők alkalmassági és gyakorlati vizsgája 2020. évi pótfelvételi eljárás, Pécs

Időpont:

alkalmassági és gyakorlati vizsga:

Pécs: 2020. augusztus 17., (hétfő)  9 órától

Regisztráció 8:30 és 9 óra között.

Helyszín:

Pécs: Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar Pécsi Képzési Központ (7633 Pécs, Szántó Kovács János u. 1/b.)

Az alkalmassági és gyakorlati vizsgára külön jelentkezni nem szükséges, a felvi.hu történő jelentkezésével regisztráltuk.

Alkalmassági vizsga

A környezetkultúra alapszakra jelentkezőknek az alkalmassági vizsga során a következőkben felsorolt, a jelentkező által készített művet kell bemutatni:

• fél íves mappában 10 db, maximum 50x70 cm-es méretű saját készítésű tanulmányrajz, festmény, grafika, plasztikai munkákról fotók

Az alkalmassági vizsgán a jelentkező „alkalmas" vagy „nem alkalmas" minősítést kaphat.

Az alkalmassági vizsga szolgáltatásjellegű, vizsgadíj-köteles, amelyet az intézménynek kell befizetni.

Vizsgadíj: 4000,- Ft.

A díjat utalással kell befizetni:

Bankszámlaszám: 10024003 – 00282716 – 00000000 (Magyar Államkincstár)

Kedvezményezett: PTE

A megjegyzés rovatban az alábbiakat tüntesse fel: név, „KPVK alkalmassági vizsga, 250085”

A vizsgára a következőket szíveskedjen magával hozni:

• személyazonosításra alkalmas okmány;
  • vizsga díjának befizetését igazoló bizonylat.

A gyakorlati vizsga követelményei

A környezetkultúra alapszakra jelentkezőknek gyakorlati vizsgát kell tenniük. E jelentkezők esetében a felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsga alapján kell megállapítani. Ekkor a felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsga pontszámának – melynek maximális értéke 200 pont – megkettőzésével, többletpontok hozzáadása nélkül kell meghatározni.

A gyakorlati vizsga a következő részekből áll:

- csendélet környezettel - tanulmányrajz: félíves méretű, fekete-fehér tónusos rajz, szabadon választott technikával

(maximálisan elérhető pontszám: 100);

- kreatív tervezési feladatok síkon és térben (maximálisan elérhető pontszám: 70);

- otthoni munkák reprezentációja: minimum 10 munka, portfólió bemutatása (maximálisan elérhető pontszám: 30).

A vizsgára a következőket szíveskedjen magával hozni:

- félíves rajztábla, félíves rajzlapok, grafitceruza, színes ceruza, rajzszén és/vagy kréta, rajzszögek;

- vízfesték, tempera, színes papír, ragasztó, vonalzó, olló;

- személyazonosításra alkalmas okmány.

Az alkalmassági és gyakorlati vizsgával kapcsolatos bármilyen további információ:

PTE KPVK Tanulmányi Hivatal

tanulmanyihivatal@kpvk.pte.hu