Mesterképzés felvételi információk
A felvételi eljárás menetéről, a jelentkezési határidő lejárta utáni teendőkről kérjük, először a felvi.hu tájékoztatója alapján informálódjanak!
A a témaválasztási lapot e-mailben kell eljuttatni a Tanulmányi Hivatalnak a következő e-mail címre: tanulmanyihivatal@kpvk.pte.hu Határidő: 2019. augusztus 15.
A kreditelismertetési lapot kérjük, hogy kitöltve szíveskedjenek magukkal hozni a felvételi elbeszélgetésre.
A felvételi elbeszélgetés időpontja: 2019. augusztus 21. 10:00
(7100 Szekszárd, Rákóczi u. 1.)
A jelentkezési feltételek
A mesterképzésekre legalább egy felsőfokú végzettség (főiskolai/BA/BSc vagy egyetemi/MA/MSc oklevél) birtokában lehet jelentkezni. A szakok leírását a szakok nevére kattintva, a képzések tanterveit pedig itt tekinthetik meg, a hivatalos, a „Mesterképzési szakok képzési és kimeneti követelményei” c. dokumentumot* pedig a Kormányportál Dokumentumok/Keresés oldalán itt lehet megtekinteni/letölteni.
* A hivatalos a mindenkori „Az alap- és mesterképzési szakok képzési és kimeneti követelményeiről” szóló 15/2006. (IV. 3.) OM rendelet. A fenti honlapon, a megadott linken a mindenkori legfrisebb adatok olvashatók, de ez nem feltétlenül egyezik meg (még) a hatályos jogszabály szövegével. A hatályos jogszabályok a MAGYARORSZÁG.HU portál jogszabálykeresőjében ingyenesen megtekinthetők.
Elfogadható korábbi végzettségek
Emberi erőforrás tanácsadó (MA) szak feltételei:
A felvételiző bármely felsőfokú oklevéllel jelentkezhet az alábbiak szerint:
A bemenethez feltétel nélkül elfogadott alapszakok (nem kell kreditelismertetést kezdeményezni, és kiegészítő tárgyakat felvenni!):
- főiskolai szintű személyügyi szervező szak,
- egyetemi szintű humán szervező szak,
- főiskolai szintű munkavállalási tanácsadó szak,
- főiskolai szintű művelődésszervező szak,
- egyetemi szintű művelődésszervező szak,
- egyetemi szintű művelődési és felnőttképzési menedzser szak,
- emberi erőforrások alapszak (BA) / főiskolai szintű humán erőforrás menedzser szak,
- andragógia alapszak (BA).
A bemenethez feltételekkel elfogadott alapszakok:
- bármely más, a fenti listában fel nem sorolt főiskolai (BA) vagy egyetemi (MA) végzettség.
A feltételekkel elfogadott alapszakok esetében KÖTELEZŐ előzetes kreditelismetretési eljárást kezdeményezni (ld.alább)
Előzetes kreditelismertetés
Az emberi erőforrás tanácsadó MA képzésekben, a bemenethez feltételekkel elfogadott alapszakok esetében a hiányzó ismeretek pótlására lehet szükség, melyeket a hallgatóknak az első két félévben, a mesterképzés alap-tanulmányi programja mellett, párhuzamosan kell teljesíteniük. Ha azonban a jelentkező korábbi – kizárólag a felsőoktatásban megszerzett – tanulmányai alapján rendelkezik
- a bölcsész képzési területen közös stúdiumok maximum 10 kreditjével (filozófiatörténet, társadalomismeret, kommunikáció, informatika, könyvtárismeret tudományterületeken); illetve
- a pedagógia és/vagy pszichológia területén további, maximum 20 kredittel.
A hiánypótlásként teljesítendő tárgyak (kreditek) száma csökkenthető vagy – jellemzően pl. a tanárszakon végzettek esetében – akár teljesen kiválható. Felhívjuk figyelmüket, hogy a szigorlat nem minősül tantárgynak, azt beszámítani nem áll módunkban!
Kreditelismertetési nyomtatvány letöltése »
Felvételi elbeszélgetés témái »
FONTOS! A kitöltött, aláírt kreditelismertetési kérelmet a szükséges mellékletekkel (az adott tárgy/tárgyak sikeres teljesítését tartalmazó leckekönyvi oldal/oldalak másolata, tantárgyleírás) együtt kell a kar címére postai úton megküldeni!
A kérelmeket az alábbi címre kell küldeni: PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar - Tanulmányi Hivatal (7100 Szekszárd, Rákóczi u. 1.)
Az eljárás eredményéről a kérelmet benyújtó jelentkezők írásos határozatot kapnak. Kérjük, őrizzék meg a határozat másolatát, hiszen sikeres felvételi esetén az ad támpontot a pótlásként felveendő tárgyak (tudományterület, kreditérték) felvételéhez.
Pontszámítás
Mesterképzésben legfeljebb 90+10 pont, azaz maximum 100 felvételi pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is. Előnyben részesítés címén a felsőoktatási intézmények saját hatáskörben meghatározott, de legfeljebb 10 többletpontot adhatnak.
Általános pontszámítás
- tanulmányi pontok – az oklevél minősítése alapján max. 45 pont –, és a
- felvételi vizsgapontok – a felvételi elbeszélgetés alapján max. 45 pont – összege,
- vagy a felvételi vizsgapontok duplázása – max. 90 pont.
A pontszám megállapításakor azt a számítást kell alkalmazni, amelyik a felvételiző számára kedvezőbb.
A kar az oklevél minősítése (oklevél-átlag) alapján az alábbi pontszámokat számítja:
- 45 pont: jeles, 4,51–5,00-es átlag;
- 36 pont: jó, 3,51–4,50-es átlag;
- 27 pont: közepes, 2,51–3,50-es átlag;
- 18 pont: elégséges 2,00–2,50-es átlag.
Többletpontok
Összesen maximum 10 többletpont adható!
Többletpontok a PTE-KPVK NEM tanári MA szakjainak felvételi eljárásában:
- Előnyben részesítési maximális pont: 8 pont
- fogyatékosság: 2 pont,
- gyermekgondozás: 2 pont,
- halmozottan hátrányos helyzet: 4 pont,
- hátrányos helyzet: 2 pont,
- 1. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 2 pont,
- 1. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 4 pont,
- 1. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 2 pont,
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 4 pont,
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 2 pont,
- 2. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 6 pont,
- 2. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 4 pont,
- 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 4 pont,
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 2 pont,
- 3. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 6 pont,
- 3. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 4 pont,
- kiemelkedő szakmai teljesítmény: 4 pont,
- OTDK 1-3. hely: 4 pont.
Mesterképzésre történő jelentkezéskor nem adható többletpont, amennyiben a jelentkező kizárólag egy, államilag elismert vagy azzal egyenértékű középfokú C típusú nyelvvizsgával rendelkezik.
Ha a jelentkező a többletpontokra több nyelvvizsga alapján is jogosult lenne, javára akkor is összesen legfeljebb 10 többletpontot kell figyelembe venni, ha a különböző nyelvvizsgák alapján elérhető többletpontjainak összege ezt meghaladná.
Államilag elismert középfokú A vagy B típusú, illetve felsőfokú A vagy B típusú vagy azzal egyenértékű nyelvvizsgával rendelkező akkor jogosult többletpontra, ha a sajátos nevelési igénye miatt – igazoltan – nem tudja a C típusú nyelvvizsgát letenni. Harmadik és további nyelvből tett nyelvvizsgáért többletpont a második nyelven tett nyelvvizsgával azonos módon adható.
Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián elért 1–3. helyezésért 4 többletpont jár.
A Kar a kötelezően adható többletpontokon túl, kiemelkedő szakmai teljesítményért az alábbiak szerint számol max. 4 többletpontot:
- OTDK különdíj: 4 pont,
- az adott szakterületen szerzett minimum 5 éves (munkaviszony igazolással) igazolt gyakorlat: 4 pont.
A kiemelkedő szakmai teljesítményért a jelentkező abban az esetben is csak 4 többletpontra jogosult, ha a különböző jogcímek alapján elért többletpontjainak összege ennél több.
Az adott szakterületen szerzett gyakorlatért kapható többletpontokat – hasonlóan az előzetes kreditelismertetési kérelmekhez – a PTE KPVK bírálja el, ezért az erre vonatkozó dokumentumokat is karunknak kell elküldeni.
A jelentkezés, csatolandó dokumentumok
A felvételi eljárásban a meghirdetett szakokra adható be jelentkezés lap, ha a jelentkező az alapfeltételeknek megfelel (érettségi vagy felsőfokú oklevél stb.). A keresztféléves és az általános felvételi eljárásban meghirdetett képzésekre korlátlan számú jelentkezést lehet benyújtani, a pótfelvételi eljárásban csak egyet. A felsőoktatási felvételi jelentkezési lap ingyenesen beszerezhető az Educatio Nonprofit Kft. ügyfélszolgálatán, illetve az Oktatási Hivatal ügyfélszolgálatán.
A felvételi eljárás díjtalan. A kiegészítő díjról itt olvashat.
A jelentkezés kizárólag e-felvételivel történhet meg.
Csatolandó, beküldendő dokumentumok a mesterképzésben (a pótfelvételi eljárásban)
A beküldendő dokumentumokról, annak formai követelményeiről, fontos tudnivalóiról részletesen itt tájékozódhatnak.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, oklevél-átlag igazolás: másolat küldendő az Oktatási Hivatalnak(1) postán és interneten.
Felvételi elbeszélgetés: nyomtatvány a választott témáról: egy eredeti példány küldendő PTE KPVK-nak(2) e-mailen.
Előzetes kreditelismertetés: az adott szak nyomtatványa + leckekönyv másolat és tantárgyleírás(ok): egy eredeti példány a PTE KPVK-nak(2) személyesen.
(1) A jelentkezéshez szükséges dokumentumok másolatát (!) az e-jelentkezés során a felvi.hu webes felületén a megfelelő formában feltölteni.
(2) A kérelmeket az alábbi címen kell leadni: PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar, Tanulmányi Osztály részére - 7100 Szekszárd, Rákóczi u. 1.
(3) Az kreditelismertetés eredményéről a kar által kibocsátott határozatot(!) kell megküldeni az Oktatási Hivatalnak (a fenti címre).
A felvételi elbeszélgetés
Kérjük, a felvételi elbeszélgetésre feltétlenül hozzák magukkal:
- (egy,) a személyazonosság igazolására alkalmas fényképes okmányukat;
- a többletpontokra jogosító dokumentum(ok) eredetijét és – ha még nem küldték be – az arról/azokról készült másolato(ka)t;
- ha a jelentkezőnek szükséges a kreditbefogadási eljárással élnie – és még nem küldte be – akkor a kitöltött és aláírt nyomtatványt, illetve a szükséges mellékletek (az adott tárgy/tárgyak sikeres teljesítését tartalmazó leckekönyvi oldal/oldalak másolata, tantárgyleírás) eredeti dokumentumait és az azokról készült másolatokat.
- a felvételi elbeszélgetés díjának befizetését igazoló átutalási vagy pénztári bizonylatot.
Általános tudnivalók a felvételi elbeszélgetéshez:
A kar a felvételi vizsgapontokat a felvételi elbeszélgetés során állapítja meg. A felvételi szakmai beszélgetésen a jelentkezők az általános, illetve az adott mesterszak ismeretanyagának elsajátítását megalapozó előzetes ismereteikről, motivációjukról stb. tájékoztatják a felvételi bizottságokat, elsősorban a felvételiző által – célszerűen az előképzettségüknek megfelelően – választott (egy!) téma alapján.
FONTOS! Kérjük, a jelentkezők vegyék figyelembe, hogy a felvételi eljárásban a felvételi elbeszélgetésre a megadottól eltérő időpontot kijelölni nem tudunk. Ha a felvételiző a felvételi elbeszélgetésen nem jelenik meg, az a felvételi eljárásból való kizárást vonhatja maga után. A jelzett időpontok egyikén kell majd megjelenni, a pontos időpontról a jelentkezőket értesíteni fogjuk.
Az elbeszélgetés terembeosztását a felvételizők listájával az alábbiak szerint tesszük közzé:
- a PTE KPVK honlapján, és
- az elbeszélgetés napján, a termek előtt kifüggesztve.
A felvételi elbeszélgetés díja, a díj befizetése:
A felvételi beszélgetés díja 4.000 Ft, melyet az oktatási intézmény részére kell megfizetni az alábbiak szerint:
- a felvételi elbeszélgetésre behívó levélben az egyetem által kiküldött csekken (kivéve a pótfelvételi eljárásban!), vagy
- banki átutalással a MÁK 10024003-00282716-00000000 számlaszámra (a közlemény rovatban kötelezően kérjük feltüntetni a 250085 azonosítót és a befizető nevét, továbbá a választott szak szerint az "AND MA", "ANDT MA", "EET MA", "IFK MA", "KMD MA", "KPT MA" betűket), vagy
- a PTE bármely pénztárában készpénzes fizetéssel
FONTOS! A befizetés, átutalás bizonylatát kérjük, a felvételi beszélgetésre feltétlenül hozzák magukkal! (A felvételi bizottság kérni fogja.)
A felvételi elbeszélgetés témaválasztása
Mivel a felvételi elbeszélgetés beosztását az Önök által választott téma alapján készítjük elő, ezért kérjük, hogy azt a fent letölthető nyomtatványon jelölni szíveskedjenek, majd azt aláírva a következő e-mail címre elküldeni: tanulmanyihivatal@kpvk.pte.hu
FONTOS! A témaválasztási lapot e-mailben küldjék el a tanulmanyihivatal@kpvk.pte.hu címre augusztus 15-ig, a kreditelismerési nyomtatványt kitöltve hozzák magukkal a felvételi elbeszélgetésre.