Kutatások, szakmai együttműködések ZÖLD PEDAGÓGIA, KLÍMAVÁLTOZÁS témában

Karunk a Pécsi Leőwey Gimnáziummal szakmai együttműködésben a Zöld Egyetem program céljait erősítő, környezettudatos pedagógiai programok kidolgozásában, tesztelésében és megvalósításában vett részt.

A Projektpedagógiai program lényege a zöld nevelés pedagógiai gyakorlatának megszilárdítása és a pedagógusképzésbe való beépítése.

E pedagógiai gyakorlat érdeme, hogy társadalmi változás csíráját hordozza magában.

Napjaink pedagógiai gyakorlatában a 21. századi kihívásoknak megfelelő kompetenciák fejlesztése kitüntetett célunk. Ezek relevánsak a felnövekvő generációk számára, s ez az irány hozhat el társadalmi változást.

Karunk egyik kitüntetett pedagógiai programja, a Projekt Metodika ennek nagyon sokoldalú és hatékony terepét adja, és számos gyakorlati lehetőséget kínál a jó gyakorlat beültetésére a pedagógusképzésben.