A Pécsi Tudományegyetem pályázatot ír ki a 2024/2025-ös tanévben Pannónia Ösztöndíjprogram szakmai gyakorlat mobilitási programban való részvételre

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

 

A Pécsi Tudományegyetem pályázatot ír ki a 2024/2025-ös tanévben Pannónia Ösztöndíjprogram szakmai gyakorlat mobilitási programban való részvételre

 

A pályázat célja:

A gyakorlat egy másik programországban található vállalkozásnál, szervezetnél eltöltött időszak, amelynek időtartama minimum 2, maximum 5 hónap lehet. Célja, hogy segítséget nyújtson a közösségi munkaerőpiacon szükséges készségek elsajátításához és a fogadó ország gazdasági és társadalmi kultúrájának a megértéséhez. A fogadó vállalkozás a munkaerőpiacon vagy az oktatás, képzés vagy az ifjúság területén aktív privát vagy közintézmény lehet, Nemzeti Irodák és EU-szervek kivételével.

A Pannónia Ösztöndíjprogram keretében a pályázaton nyertes hallgatók lehetőséget kapnak arra, hogy a programország egyetemein, szakmai szervezeteinél, non-profit szervezeteinél szakmai gyakorlatot teljesítsenek. A mobilitás célja szakos tanulmányokkal egybekötött szakmai gyakorlat lehet. A mobilitás csak akkor valósulhat meg, ha a külföldi szakmai gyakorlaton szerzett krediteket a küldő intézmény elfogadja és azt a hallgató itthoni előmenetelébe (a PTE-s kreditszámokon) beszámítja és/vagy Diploma Supplement-et állít ki.

A Pannónia Ösztöndíjprogram keretében külföldön teljesítő hallgatók itthon is beiratkoznak, aktív hallgatói státuszt létesítenek, esetleges itthoni tandíjukat kifizetik és rendes ösztöndíjukat a külföldi tartózkodás idejére is megkapják.

 

A külföldi szakmai gyakorlat időtartama: min. 2 hónap (63 nap) – max. 4 hónap (120 nap)

 

A szakmai gyakorlat megvalósulási ideje: 2024.07.08-2024.12.13.

 

Ösztöndíj pénzneme: FORINT

 

Ösztöndíj finanszírozása: 90% elő- 10% utófinanszírozás (a kötelező dokumentáció benyújtását követően)

 

A Pannónia Ösztöndíjprogram keretében külföldön teljesítő hallgatók:

  • 2-5 hónapot töltenek külföldön (minimum mobilitási idő 63 nap);

  • itthon is beiratkoznak, aktív hallgatói státuszt létesítenek, esetleges itthoni tandíjukat kifizetik és rendes ösztöndíjukat a külföldi tartózkodás idejére is megkapják;

  • abszolutóriumot nem szereznek, aktív hallgatói jogviszonyt tartanak fenn a mobilitás befejezéséig

  • Stipendium Hungaricum/cöf/diaszpóra ösztöndíjas hallgatók NEM jelentkezhetnek!

  • 100%-os kreditelismerés (PTE-s kreditszám/diploma supplement) A kötelező szakmai gyakorlatok előnyben részesítve.

  • a támogatási szerződés megkötése kizárólag mindhárom fél által aláírt Tanulmányi szerződés (ún. Learning Agreement) megléte esetén lehetséges. A Learning Agreement-ben vállaltak mind a hallgató, mind az intézmények számára kötelező érvényű.

  • Változatos mobilitási lehetőségek a világ bármely táján!

 

A Pannónia Ösztöndíjprogram széleskörű mobilitási lehetőségeinek köszönhetően mindenki megtalálhatja azt, ami a saját szakmai életútjához a leginkább illeszkedik.

 

Célországok

  1. országcsoport: Magas megélhetésű országok    

Ausztria, Belgium, Dánia, Finnország, Franciaország, Hollandia, Írország, Izland, Liechtenstein, Luxemburg, Németország, Norvégia, Svédország, Svájc, Egyesült Királyság, Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, Hongkong, Japán, Dél-Korea, Makaó, Szingapúr, Tajvan, Andorra, Izrael, Monaco.

  1. országcsoport: Közepes megélhetésű országok  

Bosznia-Hercegovina, Koszovó, Montenegró, Bulgária, Csehország, Észtország, Görögország, Spanyolország, Horvátország, Olaszország, Ciprus, Lettország, Litvánia, Málta, Lengyelország, Magyarország, Portugália, Románia, Szlovénia, Szlovákia, Észak-Macedónia, Szerbia, Örményország, Georgia, Moldova, Szíria, Banglades, Bhután, Kambodzsa, Kína, Laosz, Maldív-szigetek, Mianmar, Nepál, Pakisztán, Srí Lanka, Afganisztán, Kirgizisztán, Tádzsikisztán, Türkmenisztán, Üzbegisztán, Irak, Jemen, Oroszország, Ukrajna.

  1. országcsoport: Alacsony megélhetésű országok

Albánia, Azerbajdzsán, Bahrein, Brunei, Egyesült Arab Emírségek, Fülöp-szigetek, India, Indonézia, Irán, Jordánia, Katar, Kazahsztán, Libanon, Mongólia, Malajzia, Omán, Szaúd-Arábia, Thaiföld, Törökország, Vietnám, Kolumbia, Mexikó, Algéria, Angola, Dél-Afrika, Egyiptom, Líbia, Marokkó, Namíbia, Nigéria, Tunézia, Argentína, Brazília, Chile, Peru.

 

Kik nyújthatnak be pályázatot?

Általános részvételi feltételek:

  • a hallgató oklevélszerzésre irányuló tanulmányokat (Alap, Mester, Osztatlan, PhD) folytat az intézményben;
  • a hallgató jelentkezéskor 1 lezárt aktív félévvel rendelkezik;
  • abban a félévben, amelyben a mobilitás megvalósul, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik a PTE-n; és diplomáját nem szerzi meg a mobilitási időszak befejezése előtt;
  • a hallgató magas kommunikációs szintű angol és vagy a célország anyanyelvének megfelelő nyelvi kompetenciákkal rendelkezik (min B2 de javasolt C1);
  • Ugyanaz a hallgató összesen legfeljebb 12 hónapig tartó mobilitási időszakon vehet részt tanulmányi ciklusonként, függetlenül a mobilitási tevékenységek számától és típusától;
  • Pályázatot nyújthatnak be azon hallgatók is, akik már részt vettek Erasmus+ tanulmányi mobilitásban;
  • megfelelnek az adott karon meghirdetett pályázati követelményeknek.

 

Benyújtandó dokumentumok:

  • Önéletrajz
  • Motivációs levél
  • Kreditigazolás az előző 2 lezárt félévről
  • Nyelvvizsga bizonyítvány(ok) másolata
  • Igazolás egyéb tudományos vagy közösségi tevékenységről (opcionális)
  • Témavezetői ajánlás
  • Fogadólevél (intézmény által aláírva, lepecsételve)

 

Hallgatói ösztöndíjak

2-12 hónapos tevékenységek esetén:

Mobilitási típus

1. országcsoport

2. országcsoport

3. országcsoport

Tanulmányi mobilitás

400 000 Ft/hó

375 000 Ft / hó

350 000 Ft/hó

 

A kevesebb lehetőséggel rendelkező hallgatók esetén 100.000 forint összegű kiegészítő támogatásra jogosultak a Pannónia Ösztöndíjprogram keretében nyújtott egyéni támogatásuk mellett. Az esélyegyenlőségi támogatás külön igénylés alapján történik.

A pályázatok meghirdetése, bírálata, és a szerződéskötés is intézményi hatáskör.

https://mobilitas.pte.hu/aktualis_palyazatok

Felhívjuk a pályázó hallgatók figyelmét, hogy az ösztöndíj nem fedezi a kint tartózkodás során felmerülő összes költséget, azt más forrásokból kiegészíteni szükséges!

 

A pályázat benyújtásának határideje és módja:

A pályázat beadásának határideje: 2024.05.16. napjának 15:00 órája, a mobility online felületén. 

A mobility Online regisztrációs felülete 05.13 - 05.16 között lesz elérhető, javasoljuk addig a szükséges dokumentumokat összegyűjteni.

A pályázatról bővebb információt a kari koordinátor ad!

A hiányos, feltételeknek nem megfelelő vagy határidő után érkező pályázatokat nem áll módunkban elfogadni!

A pályázat benyújtása a rendelkezésre álló források függvényében lehetséges!

 

A benyújtott pályázatok elbírálása:

A benyújtott pályázatokat a kar által felállított szakmai bizottság, a Kari Külügyi Bizottság bírálja el legkésőbb 2024.06.13. napjáig.

Esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás

A Pécsi Tudományegyetem a Tempus Közalapítvánnyal közösen biztosít pályázati lehetőséget esélyegyenlőségi kiegészítő pénzügyi támogatásra a tanulmányi célú, szakmai gyakorlati vagy rövid távú mobilitási programra pályázó vagy azt elnyert, hazai felsőoktatási jogviszonnyal rendelkező azon hallgatók számára, akik:

 

  • egészségügyi akadályokkal élnek, vagy 
  • oktatási és képzési rendszerekkel kapcsolatos akadályokkal küzdenek, vagy 
  • társadalmilag sérülékeny csoportokhoz tartoznak, vagy 
  • társadalmi vagy gazdasági akadályokkal, nehézségekkel küzdenek, vagy 
  • földrajzi akadályok hátráltatják a tanulmányaikat. 

 

Felhívjuk a figyelmeteket, hogy a pályázás idején önköltséges képzésben részt vevő hallgatók, illetve a fizetett állással rendelkező hallgatók alapos indokkal pályázhatnak erre a támogatásra.  

A pályázatokat az Intézményi koordinátorhoz (erasmus@pte.hujavor.csenge@pte.hu) kell benyújtani a meghatározott dokumentumok csatolásával.

Az esélyegyenlőségi támogatás célja, hogy a kiegészítő támogatás segítségével egyenlő lehetőséget biztosítson az egészségügyi, kulturális, társadalmi, gazdasági vagy földrajzi akadályokkal küzdő kiutazó hallgatóknak, hogy részt vehessenek Erasmus+ felsőoktatási mobilitásban. 

Az esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás az alábbi szempontrendszer alapján igényelhető a megadott igazoló dokumentumok megléte esetén. (A szempontok felsorolása nem fontossági sorrendet jelöl.)

 

  1. Egészségügyi akadályokkal küzdők (fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg kiutazók)
    1. A fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg kiutazók esetén a vonatkozó pályázati felhívásban foglaltaknak megfelelően nyújtható be kiegészítő támogatási igény: Az Erasmus+ programban részt vevő fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók illetve munkatársak kiegészítő pénzügyi támogatására. A havi 100.000 forintot meg nem haladó támogatási igény esetén nem szükséges tételes elszámolás.
       
  2. Oktatási és képzési rendszerekkel kapcsolatos akadályok
    1. Esti vagy levelező szakos hallgatók. [Benyújtandó dokumentum: bármilyen hivatalos intézményi irat másolata, amiből a képzési tagozat megállapítható]
       
  3. Társadalmilag sérülékeny csoportok 
    1. Magyarországon elismert nemzeti vagy etnikai kisebbséghez tartozó hallgatók, különösen a roma etnikai kisebbség tagjai. [Benyújtandó dokumentum: a kiutazó saját eredeti aláírásával és két tanúval aláíratott nyilatkozata.]
    2. A származási országukban kisebbségként élő határon túli magyar hallgatók. [Benyújtandó dokumentum: a kiutazó saját eredeti aláírásával és két tanúval aláíratott nyilatkozata.]
    3. A magyar állam által elismert menekültstátusszal rendelkező hallgatók. [Benyújtandó dokumentum: a menekült státuszt igazoló határozat másolata.]
       
  4. Társadalmi akadályok
    1. A pályázó legalább egyik szülője/gondviselője nem rendelkezik középfokú iskolai végzettséggel. [Benyújtandó dokumentum: hallgatói nyilatkozat.]
    2. A pályázó szülő/gondviselő. [Benyújtandó dokumentum: eltartott gyermek(ek) anyakönyvi kivonata és nyilatkozat.]
    3. Az állami ellátórendszerbe tartozó vagy onnan kikerült hallgatók: gyermekotthonban, lakásotthonban vagy nevelőszülőknél nevelkedett hallgatók, vagy utógondozó ellátásban részesültek. [Benyújtandó dokumentum: szociális bentlakásos intézménybe történő elhelyezésről szóló nyilatkozat.]
    4. Árva/félárva hallgatók. [Benyújtandó dokumentum: elhunyt halotti anyakönyvi kivonata, holttá, illetve eltűntté nyilvánítás esetén: az elhunyt személyt halottnak vagy eltűntnek nyilvánító bírói döntés és nyilatkozat.]
    5. Nagycsaládban élő hallgatók (2 vagy több, egy háztartásban élő testvér). [Benyújtandó dokumentum: az eltartott gyermekekről szóló hallgatói nyilatkozat.]
       
  5. Gazdasági nehézségek 
    [Az alábbi szempontokat (1-4) hivatalosan a támogatást nyújtó szervezet igazolja. Az igényléshez a vonatkozó szervezet által kiállított igazoló dokumentum benyújtása szükséges.]

    1. A felsőoktatási intézménybe való jelentkezés során hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű hallgatóként többletpontokat kapott.
    2. Bursa Hungarica Tanulmányi Ösztöndíjban részesül. 
    3. Rendszeres vagy rendkívüli szociális ösztöndíjban részesül
    4. HÖOK Mentorprogram kedvezményezett hallgatója volt.
    5. „Út a felsőoktatásba” – „Út a diplomához” pályázat kedvezményezett hallgatója
    6. Roma szakkollégium tagja (volt). 
    7. Felsőfokú tanulmányai megkezdésekor szociális alapon iskolakezdő alaptámogatásban részesült. 
    8. Arany János Tehetséggondozó Programban támogatást nyert hallgató
    9. A szociális körülményekben hirtelen beállt változás esetén, pl. az eltartó halála, munkanélkülivé válása – pl.: a COVID-19 járvány ideje alatt – eltartó tartós betegsége, balesete. [Benyújtandó dokumentum: keresőképtelenség igazolása, álláskeresési igazolás, halotti anyakönyvi kivonat (holttá, illetve eltűntté nyilvánítás esetén az elhunyt személyt halottnak vagy eltűntnek nyilvánító bírói döntést), tartós táppénz esetén: orvosi igazolás, a kiutazó nyilatkozata.]
    10. Fizetett állással rendelkező hallgatók, akik külföldi tanulmányaik, szakmai gyakorlat alatt fizetéskieséssel kell számoljanak a mobilitás időszaka alatt.* [Benyújtandó dokumentum: munkáltatói igazolás, amely tartalmazza, hogy a pályázat benyújtását megelőző hat hónapban munkaviszonnyal rendelkezett.]
    11. A pályázás idején önköltséges képzésben részt vevő hallgatók. [Benyújtandó dokumentum: intézményi irat, értesítő másolata]

       

  6. Földrajzi akadályok
    1. A hallgató a 105/2015. (IV.23.) Kormányrendelet által meghatározott kedvezményezett települések egyikének állandó lakosa. [Benyújtandó dokumentum: lakcímkártya másolata]
    2. A kedvezményezett települések listája letölthető  innen.

 

Az esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás mértéke 100.000 Ft/hó.

Jelenleg nincs pályázási időszak esélyegyenlőségi kiegészítő támogatásra!

 

További információk:  https://mobilitas.pte.hu/szakmai_gyakorlat#palyazatok

Meghatározatlan