Szakunkat ajánljuk azon fiatalok számára, akik a vizuális kultúra, a képzőművészetek valamely ága, az építészet, építőművészet, belsőépítészet, vagy akár a formatervezés irányában érdeklődnek.
Ezen diákok számára ad lehetőséget szakunk, mivel egy az alapoktól induló, de nagy óraszámú, intenzív vizuális, művészeti képzést nyújt a hallgatóknak, akik így a hároméves képzés végére az eddig eltelt évek tapasztalatai alapján a rangos egyetemek különböző szakjaira, méghozzá sok esetben azok mesterképzéseire léphetnek tovább, így elérve egy igazán komoly elismertséggel bíró diploma megszerzését.
Ezen információk birtokában reméljük, hogy sok olyan diák érdeklődését sikerül felkeltenünk, akik elsősorban térségünkben, de az ország bármely területén gimnáziumokban, szakgimnáziumokban tanulva, a vizualitás említett továbbtanulási lehetőségeit keresik.
Az alapszakra a vizuális és környezetkultúra-tanár (környezetkultúra szakirány) MA szak építhető.
Továbbtanulási lehetőségek:
kerámiaművész MA
belsőépítész MA
építőművész MA
formatervezés MA
Választható specializáció: Környezetprezentáció
Az alkalmassági vizsga követelményei a környezetkultúra alapképzési szakra jelentkezők esetében
A környezetkultúra alapképzési szakra jelentkezőknek az alkalmassági vizsga során a következőkben felsorolt, a jelentkező által készített műveket kell bemutatni:
-fél íves mappában 10 db, maximum 50x70 cm-es méretű saját készítésű tanulmányrajz vagy festmény vagy grafika vagy a jelentkező által alkotott plasztikai munkákról készített fotó.
A gyakorlati vizsga követelményei a környezetkultúra alapképzési szakra jelentkezők esetében
A környezetkultúra alapképzési szakra jelentkezőknek gyakorlati vizsgát kell tenniük. E jelentkezők esetében a felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsga alapján kell megállapítani úgy, hogy a felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsga pontszámának – melynek maximális értéke 200 pont – megkettőzésével, többletpontok hozzáadása nélkül kell meghatározni.
A gyakorlati vizsga a következő részekből áll:
Tájékoztató az alkalmassági és gyakorlati vizsgáról
Művészeti alapiskolák; tervező, építő és design stúdiók; művészeti projekteket menedzselő cégek.
PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar 7100 Szekszárd, Rákóczi u. 1. Pécsi képzési központ: 7633 Pécs, Szántó Kovács János u. 1/b. Tel: 74/528-300; 72/501-500/22531 E-mail: kpvk.felveteliinfo@pte.hu Web: www.kpvk.pte.hu
Szakfelelős: Prof. Dr. Boros János (boros.janos@pte.hu)