Nemzetközi online kurzusok az olasz partneregyetemmel – PTE – Universitá di Cagliari

A klímaváltozás konceptuális metaforái – interkulturális pragmatikai vizsgálódások a nemzetközi diskurzusban

Elkezdődtek kurzusaink a Pécsi Tudományegyetemen az EDUC Európai Uniós együttműködés keretében. Az EDUC az Európai Unió tagállamai közötti együttműködés az online nemzetközi oktatás kibontakoztatására. Ezzel egy szakmai közösséget is alkot, mely nemzetközi kapcsolathálózat keretében felsőoktatási projektek, közös kurzusok indítását teszi lehetővé.

Az EDUC program 5 európai egyetem, köztük egyetemünk, a Pécsi Tudományegyetem részvételével zajlik. Karunk ezzel megnyitja a lehetőséget minden hallgatónk, oktatónk, s az egyetemi polgárok számára, hogy világszinten szerezzenek tapasztalatokat a felsőoktatásban. A hallgatóknak ezzel lehetőségük nyílik arra, hogy más, nemzetközi szintű képzéseket nyújtó egyetemek kurzusait hallgassák, azok BA vagy MA képzéseibe bekapcsolódjanak, s ezzel résztvevői legyenek az oktatás interkulturális, globális hálózatának.

Cagliari egyetem és PTE kollaboráció

A kurzusról

Korábbi évek EDUC tapasztalatai:

Cagliari Egyetem, Olaszország és a Pécsi Tudományegyetem együttműködése

A Cagliari egyetem honlapja az együttműködésről

Diákok reflexiói a kurzusról és az ott alkalmazott online metodikáról valamint az interkulturális párbeszédet lehetővé tevő módszertanról

A kurzus célja

A kurzus módszertana