Váltás normál nézetre
A felsőoktatási szakképzés célja olyan agrárszakemberek képzése, akik részt vesznek a mezőgazdasági termelési folyamat, a termék-előállítás technológiai változatainak működtetésében; közreműködnek a mezőgazdasági termelést végző kis- és középüzemek munkájában, a termék-előállítás folyamatában, a feldolgozásban, az értékesítésben, továbbá közreműködnek a pénzügyi tervek összeállításában, a gazdasági döntés-előkészítésben.
Az összefüggő szakmai gyakorlat időtartama teljes idejű képzésben: egy félév, legalább 560 óra, amely az agrártermelés sajátosságai miatt megosztható, de legalább öthetes összefüggő szakmai gyakorlatot kell külső szakmai gyakorlóhelyen teljesíteni. Részidős képzésben a szakmai gyakorlat hat hét (ebből összefüggő három hét), legalább 240 óra.
A szakmai gyakorlat külső szakmai gyakorlóhelyen, intézményben, erre alkalmas vállalkozásoknál vagy felsőoktatási intézményi gyakorlóhelyen teljesítendő.
Alapozó ismeretek: Pénzügyi és munkaerőpiaci alapismeretek; Szakmai információfeldolgozási alapismeretek; Vidékfejlesztés és kultúrtáj-védelem; Menedzsment a mezőgazdaságban; Agrárkereskedelem és agrármarketing; Agrár- és gazdasági jogi ismeretek; Üzlet kommunikáció; Agrárgazdaságtan; Munkavédelem; Élelmiszerbiztonsági és minőségügyi ismeretek; Szakmai idegen nyelv
Szakmai ismeretek: Bevezetés a közgazdaságtanba; Növénytani ismeretek; Állattan alapjai; Mezőgazdasági gépek; Agrártermelés kémiai és biokémiai alapjai; Kertészet; Táplálkozástan - higiéné; Környezetgazdálkodás; Erdőgazdálkodás alapjai; Állattenyésztés; Növénytermesztés; Élelmiszeripari alapműveletek, Szakmai rendezvények szervezése; Mezőgazdasági üzemtan; Üzleti tervezés
A jelentkezők érettségi pontját az érettségi bizonyítványában szereplő érettségi vizsgatárgyak közül a két legjobbnak a százalékos eredménye alapján kell megállapítani.
A mezőgazdasági termelés, feldolgozás és kereskedelem vállalatainál állami és magán szférában egyaránt van lehetőség az elhelyezkedésre.
A felsőoktatási szakképzettséggel legjellemzőbben betölthető FEOR szerinti munkakörök:
Mezőgazdasági technikus
Munka- és termelésszervező
Mezőgazdasági, erdészeti, halászati és vadászati tevékenységet folytató egység vezetője
Készlet- és anyagnyilvántartó
(legalább 45%-os vizsgaeredmény esetén)
Figyelembe vehető nyelvek: angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz. Államilag elismert általános nyelvi, komplex, államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal vagy azzal egyenértékű okirattal igazolt nyelvtudás.
Bővebb információ »
Bővebb információ: Sporteredmények
Bővebb információ: Esélyegyenlőség
A Kar az agrár képzési területen a következő foglalkozásokat fogadja el: a FEOR 6. főcsoportban szereplő foglalkozások.
60 pont: amennyiben a felvételi pontok számítása nem az érintett oklevélből történik
Nincs
PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar 7100 Szekszárd, Rákóczi u. 1. Pécsi képzési központ: 7633 Pécs, Szántó Kovács János u. 1/b. Tel: 74/528-300; 72/501-500/22531
E-mail: kpvk.felveteliinfo@pte.hu Web: www.kpvk.pte.hu
Szakfelelős: Dr. Slezák-Bartos Zsuzsanna (slezak-bartos.zsuzsanna@pte.hu)