Szakoktató alapképzési szakra jelentkezettek gyakorlati vizsgája 2024. évi felsőoktatási pótfelvételi eljárás - Szekszárd

Időpont:             2024. augusztus 13-án, 14 órai kezdéssel

A pontos időpontról a későbbiek folyamán e-mailben tájékoztatjuk Önt.

A vizsga helyszíne:            Online formában a Microsoft Teams felületén.

A felület használatával kapcsolatban a tájékoztató az alábbi linken tölthető le.

A gyakorlati vizsgára kérjük, készítse elő a személyazonosításra alkalmas okmányát.

A gyakorlati vizsga követelményei

A szakoktató alapképzési szakra jelentkezőknek gyakorlati vizsgát kell tenniük.

A vizsgán a jelentkezők kommunikációs készségét, logikus gondolkodását, nyitottságát és szakmai motiváltságát mérjük fel.

A választott témáról a vizsgázónak max. 5 percben kell beszélnie, azt követően a Bizottság tesz fel kérdéseket a témával, illetve a motivációs levélben foglaltakkal kapcsolatban.

A választható témák és kapcsolódó ajánlott irodalmak az alábbi linken letöltetők!

A gyakorlati vizsgán összesen maximum 200 pont szerezhető. A felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsga pontszámának megkettőzésével, többletpontok hozzáadása nélkül kell meghatározni.

Kérjük, az alábbi dokumentumokat 2024. augusztus 9., péntek, 16 óráig e-mailben küldje el a PTE KPVK Tanulmányi Osztályának  kpvk.szekszard.to@pte.hu e-mail címére:

• Motivációs levél (fájlcím: jelentkező_neve_motivációs_levél [pl. Kiss_István_motivációs_levél];
  • Gyakorlati vizsga témaválasztási nyilatkozat; (Az alábbi linken letölthető!)
  • Egészségügyi alkalmassági nyilatkozat. (Az alábbi linken letölthető!) A nyilatkozat hiánya esetén a vizsga nem kezdhető meg, a vizsga eredménye 0 pont lesz. A dokumentum később nem adható le, nem pótolható.;
  • A vizsgadíj befizetését igazoló bizonylat. Felhívjuk figyelmét, hogy ennek hiányában a vizsgán nem vehet részt!

A gyakorlati vizsgák szervezésének és lebonyolításának módjáról szóló dékáni utasítás itt érhető el.

A gyakorlati vizsga szolgáltatásjellegű, vizsgadíj-köteles, amelyet az intézménynek kell befizetni.

Vizsgadíj 4000,- Ft, melyet az alábbi információk alapján szíveskedjen elutalni a

Pécsi Tudományegyetem számára:

Egyetem bankszámlaszáma: 11731001-23135378

IBAN: HU88 11731001 23135378 00000000

A megjegyzés rovatban az alábbiakat tüntesse fel: „250085 Név, KPVK gyakorlati vizsga”

A gyakorlati vizsgával kapcsolatos bármilyen további információ:

PTE KPVK Tanulmányi Osztály

kpvk.szekszard.to@pte.hu